Unikátní soubor děl předních českých grafiků k dílu K.H.Máchy "Máj"

Prostřednictvím Spolku českých grafiků HOLLAR získalo tucet významných českých výtvarných umělců (J.Šerých, V.Suchánek, J.Králík, O.Kulhánek, J.Janíček, J.Pileček, L.Vilhelmová, M.Polcar, V.Komárek, Z.Kabátová-Táborská, J.Souček a O.Michálek) pro myšlenku vytvořit soubor 24 původních grafických listů, inspirovaných Májem a jeho autorem.
Soubor, doplněný o bibliofilské vydání Máje vytištěné sazbou z původního písma F.Štorma "Mramor" v grafické úpravě nejuznávanějšího současného českého tvůrce v této umělecké disciplíně, Rostislava Vaňka, byl připraven na nejkvalitnějším papíře - zvlášť pro tuto edici dovezeném - Rosaspina Bianco 220 firmy Fabriano. 24 původních grafických děl významných českých výtvarníků na arších formátu 50 x 35 cm v exkluzívním ručně zpracovaném pouzdře z dílny na renomovaných odborných soutěžích mnohokrát oceněných manželů Krupkových, v limitovaném nákladu pouhých 100 číslovaných exemplářů, se rychle stalo předmětem zájmu sběratelů špičkových děl současného českého výtvarného umění. Jistě i proto, že je také šancí k nezvykle výhodné investici, jejíž okamžité zhodnocování svým tempem předstihuje výrazně jiné příležitosti.
Výtisk číslo 1 získal tehdejší prezident republiky p.V.Havel. Případný zájem o některý z posledních zatím neprodaných exemplářů volejte 775 148 480.


e-mail: setkani@osmium.cz, tel. a fax: +420 235 318 694
Copyright Osmium s.r.o., vydavatelství a nakladatelství