Naše nakladatelství vydává beletrii i odbornou literaturu a úspěch jsme slavili i s dvěma bibliofilskými počiny.

Unikátní soubor děl předních českých grafiků k dílu K.H.Máchy "Máj"

Nakladatelství OSMIUM ve spolupráci s nakladatelstvím Český spisovatel a.s. se v roce 1996 ke 160. výročí 1.vydání Máje (23.4.) a úmrtí jeho autora (6.listopadu) odhodlalo k významnému edičnímu počinu. [ Více ]

Soubor grafik ke 100.výročí Českého olympijského výboru

V podobném aranžmá jako předchozí máchovský soubor jsme na žádost vedení Českého olympijského výboru připravili soubor pěti grafických listů se sportovní tématikou od renomovaných českých tvůrců (Kulhánek, Kuklík, Suchánek,Hašková aj.). Soubory s nejnižšími čísly získali J.A.Samaranch, V.Klaus a E.Zátopek.

Další publikace:

Tucet Velkých šéfů

Tucet Velkých šéfů Šestice zkušených českých reportérů v čele s Radkem Johnem připravila soubor rozhovorů s dvanáctkou tuzemských manažerů, kteří v době vydání publikace (1995) stáli v čele největších českých průmyslových podniků.
A 5, V 3, cena 147,- KčVíce ]

Premiéra

Premiéra aneb Sen o České mši vánoční J.J.Ryby zní titul knižního vydání hry, využívající faktu, že kromě vročení 1796 neudávají historické prameny nic přesného o místě a průběhu konání premiéry nejslavnější české vánoční pastorální skladby. Autoři vystavěli svůj příběh jako odpověď na otázku, co by se asi muselo přihodit, aby současníci rožmitálského kantora na Štědrý den popadli hudební nástroje, dárky a vydali se nocí kamsi k jesličkám, jak se o tom v dějové osnově vánoční mše zpívá.
Ilustroval Jiří Vaněček.
B 5, V 2, cena 52,50 KčVíce ]

Stalo se Léta Páně

Stalo se Léta Páně aneb Devatero příběhů, které se mohly stát na českých hradech. Soubor romantických povídek o zločinu, lásce a zradě situoval autor Miloš Šrámek na známé středočeské hrady a rozložil je po časové ploše několika staletí.
Ilustroval Jiří Vaněček.
A 5, V 2, cena 79,- KčVíce ]

Dobrodružství s puncem GEL

Dobrodružství s puncem GEL Průvodce životem jednoho z nejvýznamnějších českých novinářů tohoto století Františka Gela (1901- 1972), čerpající z dokumentů i vzpomínek Gelových spolupracovníků v Lidových novinách, Českém slově, na frontách druhé světové války, v poválečném Československém rozhlase i na Fakultě osvěty a novinářství UK. Kromě ukázek z Gelových soudniček a zpravodajství o práci předválečné kriminální služby, skvělých literárních překladů a rozhlasových pásem, přináší tato kniha vůbec poprvé i citace z Gelových mistrovských rozhlasových reportáží z průběhu Norimberského procesu, které se po dlouhá desetiletí pokládaly za nenávratně ztracené.
A 5, V 2, cena 69 KčVíce ]

Hostivci

Hostivci Napínavě vystavěný příběh o osídlování území západně od Prahy za časů Přemysla Otakara II. vychází z historického rámce, rozhodně však není jen dějepisnou lekcí. Autor Miloš Šrámek už osvědčil své vypravěčské schopnosti v podobném žánru knihou povídek Stalo se Léta Páně, která se setkala s velmi příznivým ohlasem čtenářů.
Ilustroval Jiří Vaněček.
A 5, V 2, cena 84 KčVíce ]

A všichni jsme jen herci...

A všichni jsme jen herci... Publikace shrnuje základní informace o životě herce Bedřicha Prokoše (1912-1997) od jeho ochotnických začátků, přes Grabingerovu kočovnou společnost a kamenná divadla v Mostě, Realistické a Vinohradské až do Zlaté kapličky, kde byl také sedm sezón ředitelem a tři sezóny šéfem činohry. Kromě podrobného soupisu rolí divadelních, rozhlasových, televizních i filmových přináší publikace i pozoruhodná svědectví dokumentů, včetně mnohých dosud nikdy nezveřejněných dopisů významných osobností české kultury.
A 5, V 2, cena 49,- KčVíce ]

Překročit zdi

Překročit zdi Ve spolupráci se sdružením pro komunitní práci KOPRA a programem PHARE-Lien Evropské unie vydaný dokument o realizaci bulharského pokusu zapojit romskou menšinu netradičním způsobem do úsilí o její nadějnější budoucnost. Množství dokumentárních fotografií.
V nakladatelství Osmium nelze již objednat.Více ]

Hříšná paní Kateřina

Hříšná paní Kateřina Román z přelomu 16. a 17.století dokončil Miloš Šrámek těsně před svým skonem na konci roku 1998. Poutavý osud litovické zámecké paní, nikdy zcela neočištěné z podezření z podílu na smrti svého nejstaršího syna, se odehrává na pozadí bouřlivých událostí v Českém království - stavovského povstání, bělohorské porážky, staroměstské exekuce a emigrace protestantské šlechty z vlasti.
Ilustrace Jiří Vaněček.
A 5, V 2, cena 147,- KčVíce ]

Kompetence v praxi sociální práce

Kompetence v praxi sociální práce Dokonalá příručka z pera Dr. Zuzany Havrdové, CSc se stala velmi žádanou metodickou pomůckou pro učitele a supervizory v sociální práci. Vyšlo s podporou Open society Found a ve spolupráci se Socium Karolinum, Radou pro rozvoj sociální práce a Českou katolickou charitou, která zastřešuje distribuci publikace.
V nakladatelství Osmium nelze již objednat.Více ]


e-mail: setkani@osmium.cz, tel. a fax: +420 235 318 694
Copyright Osmium s.r.o., vydavatelství a nakladatelství